Co może stanowić przyczynę mojej bezsenności?

Mam taki problem Mam stwierdzoną przez psychiatrę zaburzenia schizo typowe .( osobowość schizoidalną) Zmagam się z bezsennością od listopada ub roku. Brałem zolafren w zeszłym roku w dawce 5mg,do momentu pójścia do szpitala psychiatrycznego( trafiłem tam z powodu wewnętrznego niepokoju , Tam zwiększono mi do 10mg,oraz dawano relanium 5 dobrze się czułem , zasypiałem ) . Pod koniec pobytu pojawiły się zaburzenia widzenia.zaparcia.zawroty głowy Po wyjściu ze szpitala nie wziąłem dawki zolafrenu 10 i nie mogłem usnąć , musiałem wziąć relanium 5 na sen i usnołem , po 2 dniach zaczęła mnie mocno boleć głowa, wróciłem do zolafrenu 5mg i dalej nie mogłem usnąć, dobierałem relanium, w trakcie brania zolafrenu pojawiło się także przymus chodzenia .Wybrałem się z mamą do przyszpitalnej PZP, tam odsunięto zolafren a zastosowano Rispolept do 3mg i ketrel . Po 2 dniach od zastowania leków, trafiłem ponownie do szpitala, z powodu pieczenia w klatce piersiowej . W szpitalu również podowano Rispolept w dawce 3mg w ciągu doby, a na sen Ketrel 3 tab w max. Po 3 tygodniach pobytu, ketrel przestał działać. Dano mi tisercin na noc w dawce 25mg. Działał do 27.02 tegoż roku.Później dobierano tritico cr w dawce 50mg, ale przestało działać.Co jakiś czas biorę Zolpidem .OD lutego wróciłem do zolafren 10 mg i zolpiden .Lekarz stopniowo zwiększał Zolafren z 15mg do 20mg, Przez jakiś czas stosowania 20 mg spałem bez dobierania czegoś innego.Teraz stosując zolafren 20mg,znowu muszę dobrać zolpidem 10mg. Moj lekarz psychiatra stwierdził że bezsenność jest jednym z objawów wstępne schizofrenii oraz ze na 100 % że to są objawy lękowe i ze jak bd brał ten zolafren regularnie znowu sen wróci. Ja jak kłade się spać to coś mnie kłuje i piecze w klatce piersiowej i przewracam się z boku na bok. w koncu o 22 biorę zolpiden MAM pytanie do psychiatrów ,neurologów, co jest przyczyną bezsennośći , to że nagle odstawiłem lek zolafren 10mg, czy u mnie Melatonina jest zaniżona , przez nagłe odstawienie Zolafrenu, czy z powodu lęku , czy może objaw zwiastunowy schizofrenii . Co robić dalej

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ponownie z psychiatra prowadzącym. Problemy ze snem mogą wynikać ze zbyt szybkiego odstawienia olanzapiny.