Co może znaczyć afta po wewnętrznej stronie ust?

Dzien dobry jestem w afryce na statku i zrobila mi sie duza afta po wewnetrznej stronie ust , nie wiem czy to od ugryzienia jakiegos robaka czy sama urosla , strasznie spuchla tez warga , czy maja panstwo pomysl jak to wyleczyc . Afta strasznie dokucza i jest bolesna .Pozdrawiam

Szanowny Panie, rozumiem że ma Pan ograniczony dostęp do farmaceutyków. W takim przypadku można płukać jamę ustną roztworem szałwii albo soli. Serdecznie pozdrawiam