Co może znaczyć ból kręgosłupa, mięśni oraz drżenie rąk i nóg?

Od dłuższego czasu strasznie mnie boli kręgosłup szyjny, piersiowy i lędzwiowy.Do tego dochodzą bolące mięśnie które pod wpływem ruszania bardzo się kurczą.W trakcie chodzenia mam uczucie bezsilności w nogach jak i w rękach .Od dłuższego czasu zauważyłam taki rzut min.straszne bóle kolan i kości w pośladkach,trzęsące sie rece i nogi i dotego uczucie metaliczne w ustach i ciężko wtedy się wysłowićtrwa to może 3 4 godziny i ustepuje .Mam 40 lat od dziecka jestem nerwusem ,5 lat temu ugryziona przez kleszcza rumień był lecz nikt niezwracał wtedt tak na to uwagi.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn (choroba zwyrodnieniowa, borelioza, układowe choroby tkanki łącznej, niedobory witaminowe z grupy B, i inne) i trudno na podstawie tylko pani opisu precyzyjnie określić jedno schorzenie. Na pani miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu zdrowia, wykonania podstawowych badań oraz jeśli okaże się to konieczne skierowania do odpowiedniego specjalisty.

Opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia nastroju, objawy somatyczne, zbliżone do opisów fibromyalgii, Opisane objawy wskazują raczej na zaburzenia nastroju, nerwicowe, do omówienia Ważne pełne badanie, Proponuję konsultację z Psychologiem, psychiatrą, podstawowe badania laboratoryjne . Zaburzenia nastroju i łaknienia mogą dawać różne objawy ; Najważniejsza ocena objawów , ocena sprawności i stanu ogólnego Pacjenta, obciążeń zdrowotnych, trybu życia, nastroju... wyników badań, leczenia etc... Pozdrawiam