Co może znaczyć ból stóp i biodra?

Witam, Od jakiegoś czasu bardzo bolą mnie stopy i biodra. Biodra najbardziej w nocy, zwłaszcza jak śpię na boku. Stopy głównie po nocy, lub jak dłużej siedzę, leżę. Później jak się rozchod, ę jest lepiej. Co robić? Proszę mi coś podpowiedzieć. Mam 54 lata

szanowna Pani mogą to być zmiany zwyrodnieniowe, niestety bez badania nie jestem w stanie pomóc