Co może znaczyć ból z lewej strony pod obojczykiem?

Od pewnego czasu zmagam sie z bólem z lewej strony pod obojczykiem który promieniuje w stronę ramienia aż do tylnej łopatki i całego barku.Problemy z sercem wykluczam ponieważ dwukrotnie miałam robione EKG i nic nie wykazało badanie z krwi również w normie.Biorę leki przeciwbólowe oraz miejscowo smaruje masciami typu Voltaren ale niestety to mi nie wiele pomaga dodam ze pracuje fizycznie dzwigam wiec może to jakies zapalenie mięśnia nie wiem jak mam juz sobie pomóc.

Niestety, do postawienia rozpoznania potrzeba znajomości stanu klinicznego, rzetelnie zebranego wywiadu i badania lekarskiego. potrzebne są dodatkowe informacje na temat samego objawu (od kiedy występuje ból? w jakich okolicznościach się nasila? jakie badania laboratoryjne wykonano i jakie są ich wyniki?). Jeżeli była już Pani konsultowana przez kardiologa i znając swoją sytuację uważa Pani, że problem może leżeć w układzie kostno-mięśniowym proponuję wizytę u ortopedy. Pozdrawiam.