Co może znaczyć częste odchrząkiwanie wydzieliny w gardle?

Witam nie wiem co jest ale rano muszę coś odchrzakiwac bo leci w gardło coś flegma chyba bo kataru nie mam zatyka mi się przeważnie przy zasypianiu jedna dziurką od nosa dodam że mam nerwice

Lek. Paweł Szadkowski

Spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła może towarzyszyć np. przewlekłemu zapaleniu zatok. Pani objawy nie świadczą najpewniej o niczym niepokojącym, ale warto udać się do lekarza laryngologa w celu zbadania.