Co może znaczyć częste zapalenie płuc u syna?

Dzień dobry. 5 letni Syn przechodzi drugie atypowe zapalenie płuc, pierwsze bylo 4 miesiące temu, tes atypowe bez zmian osluchowych, potwierdzone rtg, obecne tez. Dziecko bardzo rzadko choruje, nie chodzi do przedszkola. Dlaczego Syn przechodzi to zapalenie juz drugi raz, czy może miec problemy z odpornością? Nasz pediatra nic nie mówił. Uspokaja. Morfologia, rozmaz ok. Serce tez w porządku.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z immunologiem aby wykluczyć zanurzenia odporności u syna.