Co może znaczyć drastyczny spadek żelaza u taty?

Witam. Mój tata ma 62 lata - bardzo juz długo zmagał sie z anemia. Wyniki żelaza wiecznie były niskie jednak po braniu leków była znaczna poprawa i miał spokój np na pół roku. Aktualnie jest po wycięciu nerki i dwóch operacjach na płucach. ( przezuty z nerki poszły na płuca ) od 2 miesięcy żelazo dresyycznie spadło tata wręcz zaczal zasypiać. Zawsze miał robione wszelkie możliwe badania gastroskopię, kolonoskopię itp by sprawdzić czy ta krew skas nie ucieka - jednak wszystko jest w normie a mimo to żelazo ciagle spada. Dzisiaj tata został przywieziony ponownie do szpitala był juz tak słaby i zasypiał - znowu żelazo. Gdzie może leżeć problem ? Gdzie sie zgłosić ? Szukam dla taty pomocy dopiero doszedł do siebie po operacji płuca a tu odzywa sie żelazo i znowu szpital! ;(

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku pani taty najpewniej jest to tzw. niedokrwistość chorób przewlekłych. Leczenie choroby podstawowej (nowotworowej) ma zasadnicze znaczenie w tym przypadku. Dodatkowo stosuje się również leczenie objawowe niedokrwistości (preparaty żelaza lub krwi) wg wskazań. O szczegóły najlepiej dopytać lekarza prowadzącego.