Co może znaczyć kłucie pleców przy oddychaniu?

Od dzisiejszego poranka odczuwam niezbyt mocne i nie za każdym razem ale jednak kłucie w lewej stronie pleców przy oddychaniu. Robiłem sobie niedawno badania na cholesterol (był nawet trochę za niski bo 100 całkowitego), oraz cukru, i nic nie przekraczało norm. Ważę jednak około 95 kilogramów przy wzroście 174 cm, pół roku temu ważyłem 100, więc tu jest delikatna poprawa, czasem jak się najem to kłuje mnie też w okolicy mostka, ale nie nazwałbym to silnym bólem. Czy to zwiastuny zawału ? Mam niespełna 28 lat.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te dolegliwości nasilają się podczas wysiłku fizycznego to prawdopodobnie są pochodzenia sercowego.