Co może znaczyć moje ciśnienie, palenie policzków i ospałość?

Mam cisnienie 169/85 puls64 pali mnie na policzkach i pice sie bardzi raz zumno raz goraco i jestem ospały

Ciśnienie tętnicze krwi jest podwyższone jeśli przekracza 140/90 mmHg i opisane objawy mogą wynikać ze zbyt wysokiego ciśnienia. Należy kontrować ciśnienie po 10 minutowym odpoczynku , unikać wysiłków fizycznych i jeśli przez najbliższe 1 -2 dni nadal będzie podwyższone należy zgłosi się do lekarza rodzinnego żeby ustalić czy podwyższone ciśnienie jest objawem innej choroby czy jest to nadciśnienie pierwotne i włączyć niezwłocznie leczenie.