Co może znaczyć świąd warg sromowych w 6 miesiącu ciąży?

Witam. Mam 21 lat i od 4 dni mam świąd warg sromowych dużych dzisiaj zauważyłam że te wargi są białe. Dodać muszę że używam cały czas wkładek higienicznych ponieważ jestem w 6 miesiącu ciąży. Co to może być proszę o radę

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to infekcja narządów rodnych, która powoduje upławy i świąd. Inną przyczyną może być reakcja uczuleniowa, np. na nowy płyn do prania, nową bieliznę, inne wkładki itd. Warto udać się do ginekologa, aby ocenił zmiany i w razie konieczności przepisał leczenie.