Co może znaczyć taki oto wynik usg piersi?

Co oznacza wynik usg piersi? Gruczoły piersiowe o gęstym utkaniu gruczołowym. Na pograniczu kwadrantów górnych sutka prawego przybrodawkowo torbiel o średnicy 4,6 mm, w sąsiedztwie mniejsza torbiel o średnicy 1,6 mm. Na granicy dolnych kwadrantów tego sutka torbiel o średnicy 2,9 mm. W kwadrancie górno/ zewnętrznym torbiel o średnicy 2,5 mm. Miejscowo wyraźne zagęszczenie tkanki gruczołowej. W dole pachowym lewym odczynowy nieco powiększony węzeł chłonny o dł 12mm. Zmiany mastopatyczne, pojedyczne torbiele/ BIRADS 2. Czy to co poważnego? I co w takiej sytuacji się robi??

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Są to zmiany łagodne. Wskazane jest powtórzenie USG za ok 6 miesięcy.