Co może znaczyć taki wynik TSH?

Witam. Od lipca lecze hashimoto. Tsh wynosilo wowczas 6,6 przeciwciala bardzo wysokie. Pierwsza dawka euthyroxu wynosila 50. Po miesiacu tsh wzroslo do ponad 12 i dawka zostala zwiekszona do 88. Po 2miesiacach tej dawki tsh zaczelo spadac. Wynosilo 3,7, aleniebyl to pozadany wynik, wiec dawka znow zostala zwiekszona, tym razem do 100. Po 2 miesiacach badania i wynik tsh 2,3. Wydawalo sie ze juz prawie jestem na dobrej drodze, wiec kolejna dawka to 112. Na tej dawce mialam byc przez 3-4 miesiace ale z racji tego, ze czulam sie jakos dziwnie (brak koncentracji, problemy ze wzrokiem- nawet mialam obawy ze zaczyna sie rozwijac jakas inna choroba), to dzis w koncu sie zmobilizowalam i zrobilam kolejne badania i tsh znow wynosi 3,7. Niby jest to norma. Ale jednak cos jest nie tak? Co moze byc powodem tego, ze to tsh tak nagle uroslo? Przyznam ze kiedy bylam na euthyrox 100 to 2-3 razy zdarzylo mi sie omylkowo przyjac podwojna dawke leku. Czy moze to miec wplyw na obecny wynik? Martwie sie, bo chcialabym w koncu czuc sie po prostu normalnie, mam dwojke dzieci i nie potrafie byc nawet dobra mama bo ciagle jestem albo zmeczona albo strasznie nerwowa, albo nie moge sie skupic na opiece nad nimi...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jedynie dwukrotne pomylenie dawki i powrót do dawki zalecanej nie spowoduje zmiany TSH. Radziłbym skonsultować ten wynik z endokrynologiem. Pozdrawiam.