Co może znaczyć takie drżenie ciaław czasie snu i po przebudzeniu?

Witam mam 21 lat i w ostatnim czasie wraz z chłopakiem zauważyliśmy, że podczas snu jak i zaraz po przebudzeniu moje ciało po prostu się trzęsie, fakt faktem po paru minutach to ustaje, czasami może zostaję delikatny dyskomfort z tego powodu bądź trzęsą mi się ręce (nie za każdym razem, a powiedzmy, że maks. 2 razy w tygodniu). Ogólnie faktem jest że jem trochę mniej niż zazwyczaj (tzn. 2/3 posiłków dziennie), ale nie odczuwam głodu ani nie czuje się bardziej zmęczona niż zazwyczaj bądź ospała. Nie pracuje też na tyle ciężko, żeby być przemęczona, ale faktem jest że ostatnio w moim życiu jest trochę więc stresu i zmartwień. Czy mógłby mi ktoś napisać czym może być takie coś spowodowane u czy jest konieczność umówienia się do lekarza czy jest to coś niegroźnego? Z góry dziękuję

Droga Pani! W Pani liście jest odpowiedź na część Pani pytań. Skoro "ostatnio w (Pani) życiu jest trochę więcej stresu i zmartwień" to nie dziwota, że ma Pani opisane "objawy".

Proponuję:

1. Nie medykalizować przeżyć a potraktować je jako odpowiedź Pani ciała na trudności.

2. Więc należy przyjąć, że nie jest Pani chora a "objawy" to reakcja na trudności.

3. Wobec tego proponuję kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą.

Nie ma co odwlekać tej decyzji. Im wcześniej "przepracuje" Pani swoje problemy, tym szybciej pozbędzie się Pani dyskomfortu.

Pozdrawiam