Co może znaczyć takie MR stawów krzyżowo-biodrowych?

Witam odebrałam dzisiaj Mr stawów krzyżowo-biodrowych bez i ze wzmocnieniem kontrastowym. Uwidoczniono nieregularne obrysy stawów krzyżowo-biodrowych. Opisane wcześniej osteosklerotyczne ognisko w masywie kości biodrowej prawej bez istotnych zmian. Widoczne są ponad to niewielkie ogniska obrzęku szpiku kostnego w dolnej części stawu krzyżowo biodrowego lewego otaczające ogniska osteosklerotyczne przylegających powierzchni stawowych wielkości razem 17 x 15 mm. W prawej kości biodrowej drobnoogniskowe zaburzenia rysunku i struktury. Błona maziowa stawów krzyżowo-biodrowych ulega niejednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu odpowiadające mu procesowi zapalnemu bardziej wyraziste po stronie prawej. Oraz MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego Bez wzmocnienia kontrastowego: Na poziomie L3/ L4 L4/L5 widoczne jest uwypuklenie tarczy międzykręgowej typu bulging, do kanału kręgowego i otworów międzykręgowych na głębokość 3 mm , z modelowaniem worka oponowego, bez cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych. Cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego w części grzbietowej. Na poziomie L5/S1 niewielkie obustronne wypukliny krążka międzykręgowego wchodzące obustronnie do zachyłków bocznych otworów kręgowych , przylegające do nerwów rdzeniowych S1 (możliwa kolizja ułożeniowa) Stożek końcowy rdzenia widoczny jest na poziomie 1/2 trzonu kręgu TH 12 bez zaburzeń sygnału. Nić końcowa ufiksowana prawidłowo. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego w normie. patologicznych zwężenie otworów międzykręgowych nie znaleziono. Bardzo długo i z dnia na dzień coraz bardziej cierpię bólowo ból najgorszy jest taki który blokuje mi ruchomość całkowicie ból Rozciąga się od krzyzy,pośladków przez nogę. Czasem zwykle czynności codzienne są dla mnie wyzwaniem, gdyż po sprzątaniu potrafi bardzo boleć. Nie mogę czasem siedzieć, ani chodzić. Ze względu na to że robi się to coraz mniej do wytrzymania Zdecydowałam się zrobić sama sobie rezonans magnetyczny prywatnie to są jego wyniki do reumatologa mam dopiero w czerwcu a do dobrego neurochirurga prywatnie dopiero w sierpniu lub wrześniu...jeśli mi się uda. Czy czeka mnie operacja? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Neurochirurg po przeanalizowaniu wyników badań oraz przebadaniu ustali ewentualne wskazania do oracji. Pozdrawiam.