Co może znaczyć ten stan w czasie kaszlu?

Od kilku lat palę papierosy i nie tylko. Od jakiś 3 miesięcy zauważyłem, że jeśli chcę silnie kaszlnąć to z głębi oskrzeli słyszę niepokojący głośny dzwięk coś w rodzaju kaszlu szczekającego. Jest to o tyle dziwne, że nie mam napadów kaszlu, nie mam duszności. Słychać to tylko w momencie silnego odkaszlnięcia nawet na zawołanie. Mimo wszystko ten dźwięk jest bardzo charakterystyczny i nie ustępuje. Czy to możliwe, że powodem tego jest tylko podrażnienie układu oddechowego czy to już coś bardziej poważnego? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Szanowny Panie niestety nie potrafię pomóc z poziomu portalu, proszę udać się od lekarza pierwszego kontaktu