Co może znaczyć to pieczenie oczu?

Witam, mimo stosowania kropli nawilżających i przeciwalergicznych okropnie pieką mnie oczy, niekiedy nawet płaczę. Byłam z tym u okulisty, który stwierdził, że oczy mam zdrowe. Często tez zbiera mi się biała wydzielina. Krople stosuje intensywnie nawilżające. Dlaczego tak pieką mnie oczy?

Witam, przewlekłe pieczenie, podrażnienie przy płacz, dyskomfort oraz biała śluzowa wydzielina świadczą o zaburzeniu wydzielaniu łez czyli tzw. zespole suchego oka. W nocy nie wydzielają się łzy z tego powodu objawy mogą nasilać rano jak także przy długiej pracy przy komputerze (rzadsze mruganie z tego powodu gorsze nawilżenie oczu )

Objawy nasilają się przy wyższej temperaturze zimą, gdy grzeją kaloryfery lub gdy są upalne dni związane jest to z wysychaniem powierzchni oka.

Obecnie ze względu na przewlekłe noszenie maseczek również problem może się nasilić.

Zalecane jest postepowanie przemywanie oczu rano solą fizjologiczną ,

stosowanie w ciągu dnia sztucznych łez bez konserwantów w postaci żelowej o przedłużonym działaniu, stosowaniu żeli i maści na noc.

Powinna Pani poczuć zdecydowaną poprawę ( żel jest na receptę)