Co może znaczyć uczucie palenia i skurczy w brzuchu?

witam pierwsze pytanie dotyczy bolu brzucha zawsze rano i od dluzszego czasu wyniki krwi na trzustke ok na watrobe jeden minimalnie ponad norme ale niby ok mam uczucie ciaglego palenia i skorczy w brzuchu az zbiera mnie na wymioty i mam uczucie jakbym mial zaraz zemdlec drugie pytanie krotkie trzy lata temu mialem koronografie i co miesiac mam kontrolnie ekg wszystko ok czy mam sie obawaiac zawalu biore ramipril na nadcisnienie

Lek. Paweł Szadkowski

Do oceny ryzyka sercowo-naczyniowego konieczna jest bardziej dokładna analiza pana stanu klinicznego (lipidogram, palenie papierosów, wartość ciśnienia tętniczego i.in.). Ocena dolegliwości ze strony jamy brzusznej wymaga badania fizykalnego, poszerzenia wywiadu i badań dodatkowych m.in. stężenie bilirubiny całkowitej, USG jamy brzusznej. Diagnostyką i leczeniem powinien pokierować pana lekarz prowadzący.