Co może znaczyć wynik badania krwi u 21-letniej kobiety?

Witam, co to może oznaczać ? Mam obniżony poziom leukocytów 3,3 norma od 4 .Po kontrolnej morfologii dalej spadły.Hemoglobina 11,4 norma od 12.Ob 40.Granulocyty 70 procent ,norma do 60 procent.

Lek. Paweł Szadkowski

Pojedyncze wyniki nie wiele mogą powiedzieć, musi Pani pokazać całą morfologię lekarzowi. Przy niedokrwistości ważne jest, czy jest ona mikro, normo, czy makrocytarna, aby móc szukać przyczyny, a przy leukopenii należy spojrzeć, jak wyglądają poszczególne frakcje. Procentowy skład nie ma aż tak dużego znaczenia, należy patrzeć na wartości bezwzględne.