Co może znaczyć wynik testu obciążenia glukozą?

Dzień dobry, zrobiłam test obciążenia glukozą. Badanie insuliny. Jak powinnam interpretować wyniki ? Przed podaniem glukozy 2,76 uIU/ml a po 120 minutach od podania glukozy 28,97 uIU/ml. Dziękuje za odpowiedź.

Podane poziomy insuliny mieszczą się w szerokich zakresach norm. Do pełnej interpretacji potrzeba znajomości stanu klinicznego, BMI, poziomów glukozy w teście tolerancji. Proponuję konsultację u lekarza diabetologa. Pozdrawiam.