Espumisan dla noworodka a problem z kolkami

Witam, mam pytanie dotyczące stosowania leku Espumisan dla noworodka. Moja 3 i pół tygodniowa córka ma najprawdopodobniej problem z kolkami. Przychodzi taki moment w ciągu dnia (z reguły wieczór) że cały czas płacze, pręży się, podkula nóżki i robi się czerwona. Kupiłem Espumisan dla noworodka tylko nie wiem w jakiej ilości stosować (czy 6 kropelek 4 razy dziennie to za mało?). Ewentualnie czy jest coś co może lepiej pomóc bo słyszałem i czytałem również o bobotic ale chyba ma zbliżony skład. Proszę o pomoc gdyż nie mogę patrzeć jak córka się męczy. Czy jest szansa, że Espumisan dla noworodka faktycznie pomoże córce czy może lepiej podać jej jakiś inny lek? Espumisan dla noworodka ma dosyć dobre opinie, więc pomyślałem, że może on będzie skuteczny, ale wolę jednak zasięgnąć specjalistycznej opinii. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Proszę nie stosować jednocześnie espumisanu oraz bobotiku, tylko jeden z nich gdyż zawierają tą samą substancję czynną. Proponuję podawać dziecku probiotyk Biogaia 5 kropli/dobę, ureguluje on pracę jelit. Espumisan proponuję podawać doraźnie w przypadku nasilenia dolegliwości.
Pozdrawiam