Co na koncentrację i pomoc w nauce?

Dzień dobry, jako że przede mną trudne egzaminy chciałbym sobie lekko pomóc w skupieniu. Mam więc dwa krótkie pytania: - Jakie środki podkręciłyby mój mózg do maksimum aby przyswajał i pamiętał jak najwięcej informacji. - Pytanie drugie czyli co dają męskie hormony mężczyznom tzn. testosteron na co wpływa etc.

Dzień dobry.
Jeżeli chodzi o pytanie o poprawę pamięci i koncentracji, to poniżej przesyłam link
http://zdrowie.wp.pl/multimedia/galerie/art1165.html. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat, wystarczy poszukać i wybrać te, które najbardziej Ci odpowiadają.
Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące testosteronu to także polecam przeszukanie internetu, książek w których znajdziesz bardzo dużo informacji na ten temat.Na przykład tutaj: http://www.abcmaluszka.pl/meskie-hormony-plciowe.html.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Najczęściej kluczem jest zdrowy tryb życia, wysypianie się i zdrowa dieta. Przy prawidłowym odżywianiu nie jest konieczne stosowanie żadnych suplementów diety. Zachęcam do lektury licznych artykułów na portalu dot. zdrowego odżywiania i diety dla osób uczących się i w okresie przemęczenia, stresu.

U mężczyzn testosteron odpowiada m.in. za kształtowanie się płci męskiej i cech fizycznych typowo męskich (budowa ciała, owłosienie, zarost, głos), wpływa na sprawność seksualną, poziom libido i płodność.

Pozdrawiam!