Co na przebarwienia? Ile jeszcze będę leczyć trądzić?

Witam, mam parę pytań. A oto one: 1. Leczę się już u dermatologa parę miesięcy i jestem zadowolony, trądzik prawie w całości zniknął, zostały przebarwienia i parę krostek, i oto moje pytanie - ile jeszcze mam się leczyć u tego dermatologa, kazał mi przyjechać za 3 tygodnie? 2. Co sądzicie o lekach: robiony lek, D*** oraz antybiotyk doustny. Dodam, że D*** leczę się już parę miesięcy i jest on bardzo drogi i dlatego zastanawiam się, czy już teraz nie pójść do dermatologa. 3.Czy trądzik może powrócić po wyleczeniu? 4. Jakie doradzacie mi leki na przebarwienia i niewielki trądzik?
ponad rok temu

Jeśli zażywa Pan antybiotyk, to ważne jest, aby o jego odstawieniu zadecydował - po badaniu - lekarz. W leczeniu trądziku istotne jest, aby antybiotyki przyjmować w małych dawkach przez dłuższy okres (niż ma to miejsce np w zapaleniu płuc) - często 3-4 miesiące mimo poprawy... Podobnie rzecz się ma z włączaniem i odstawianiem preparatów miejscowych.

Na przebarwienia pozapalne proponuję stosowanie kwasu azelainowego

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.