Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co na trądzik?

Proszę o pomoc. Od kilku lat borykam się z podskórnymi białymi grudkami, gdy je wycisnę pojawiają się nowe... Liczne wizyty u dermatologów skutkowały stosowaniem maści strasznie wysuszających i złuszczających... Nic nie poprawia stanu mojej skóry ;-( co moge zrobić??? Moja samoocena spowodowana pryszczami, jest fatalna... Pomocy!

ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Aleksandra Katarzyńska
25 poziom zaufania

Szanowna Pani!

Myślę, że przy braku skuteczności leków do użytku zewnętrznego, należałoby zastanowić się nad zastosowaniem leczenia doustnego, przez około pół roku. Proszę skonsultować to ze swoim lekarzem dermatologiem.

Lekarz.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy