Co należy zrobić mając ten skutek uboczny?

Dzień dobry, ok. 20 lipca rozpoczęłam ( pod kontrolą lekarza) przyjmowanie Xanaxu. Wskazanie : stany lękowe, obniżenie nastroju, depresja. Rozpoczęłam dawką 0,5 x 1 dz. Po 4 dniach przeszłam na 0,5 x 2 dz. i po kolejnych 4, na 0,5 x 3 dz. Mój problem jest taki, że od momentu przejścia na dawkowanie 0,5 x 3 dz. jestem senna. Chociaż powiedzieć "senna", to właściwie nic nie powiedzieć. Jedyne, co mnie obecnie zajmuje, to znalezienie wygodnej pozycji na drzemkę. Przy czym po przebudzeniu, właściwie mogłabym spać dalej. Senność ( jak wynika z ulotki ) jest jednym z wiodących objawów ubocznych. I wszystko bardzo pięknie, ale pozostaje pytanie : czy przetrzymać ten objaw ( ile jeszcze czekać ), do momentu poprawienia się nastroju, czy raczej z tego wychodzić ? Pamiętam, że ten specyfik uzależnia. Nie mam obecnie kontaktu z lekarzem prowadzącym ( urlop). Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
KOBIETA, 48 LAT 6 miesięcy temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Obawiam się, że Xanax nie poprawi Pani nastroju, ale może wyraźnie zmniejszyć lęk. Nie wykluczone, że Pani ciało wolno metabolizuje lek i stąd senność. Proszę bez obaw zmniejszyć dawkę do najmniejszej, jaka nie daje senności.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty