Co należy zrobić, żeby móc wykonać kolonoskopię?

Witam. Od paru dni odczówam ból w okolicach lewego jajnika/lewej strony macicy. Niedawno byłam ginekologa i wszystko ok. Pamietamm ze 2 lata temu juz tak czasem czulam po stosunku ale badania ginekologiczne wychodzą mi poprawnie. Jednak stres nie daje mi spokoju i boje sie ze to moze byc cos poważniejszego. Dlatego mysle o zrobieniu kolonoskopi by zobaczyc czy nic tam mi nie naciska i nie powoduje bolu. Nigdy nie mialam robionego takiego badania. Jak zapisac sie na nie, przez lekarza rodzinnego?(troche boje sie podac powod ze uzna ze panikuje) czy prywatnie?Pozdrawiam

Witam,

odpowiadając na pytanie najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza specjalisty gastrologa który oceni na wizycie stacjonarnej objawy kliniczne występujące u Pani oraz wykona dokładny wywiad zapozna się z ostatnią konsultacją lekarza ginekologa wykona badanie fizykalne oceniając czy kolonoskopia jest badaniem wskazanym do przeprowadzenia jako badanie diagnostyczne. Może się okazać, że będzie wymagana inna diagnostyka obrazowa, badanie z krwi. Zachęcam do wizyty specjalisty gastrologa.

Pozdrawiam