Co niekorzystnie wpływa na zęby?

Jakie produkty niekorzystnie wpływają na zęby?

Pytanie bardzo ogólne, jest wiele czynników które niekorzystnie wpływają na stan zębów i jamy ustnej. Najbardziej niekorzystny jest brak codziennej higieny zębów - mycie zębów przynajmniej 3 razy dziennie a najlepiej po każdym posiłku. Z produktów spożywczych to oczywiście cukier w nadmiarze oraz wszystkiego rodzaju kwasy - soki owocowe, napoje gazowane itp (oczywiście w nadmiarze).

Witam. Najbardziej niekorzystnie na zęby działają kwasy. Kwasowa erozja szkliwa jest zazwyczaj następstwem zmian w naszym stylu życia. Pokarmy i napoje stanowiące podstawę tzw. zdrowej diety, takie jak: soki owocowe (pomarańczowy, grejfrutowy, jabłkowy, porzeczkowy), surowe owoce i warzywa, dressingi do sałatek, tabletki do ssania z witaminą C, napoje gazowane, wino, mogą przyczyniać się do powstawania uszkodzeń szkliwa. Naturalne kwasy wchodzące w skład powyższych produktów zmiękczają szkliwo i są przyczyną jego ścierania. Pozdrawiam Krystyna Pikała