Co ozna czacie symbol badania RBV-G?

Ginekolog zalecił mi badania, które na jego skierowaniu noszą nazwę RBV-G (przeciwciała p-różyczkowe IgG) oraz RBV-M (przeciwciała p-różyczkowe IgM). Kiedy poszłam do przychodni powiedziano mi, że nie mają tego badania konkretnie pod tą nazwą, ale prawdopodobnie u nich nazywa się to Rubella IgG oraz Rubella IgM. Czy to faktycznie to samo badanie? PS. Już raz zadałam to pytanie, ale trafiło na forum, gdzie może odpowiadać każdy, a mnie zależy na odpowiedzi lekarza, dlatego prosiłabym, aby trafiło do tych pytań, gdzie odpowiedzi udzielają specjaliści.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jest to to samo. Nie ma powodu do niepokoju. Lekarz chce zobaczyć miano przeciwciał przeciwko wirusowi różyczki, a jak to badanie nazywa się w danym laboratorium - nie ma to żadnego znaczenia.