Co oznacza bardzo obfita miesiączka u 54-latki?

dzien dobry.mam 54 lata ostatnio miesiaczke mialam w lipcu 2018 r ,myslalam ze to juz byla moja ostatnia miesiaczka niestety 14 marca 2019 pojawila sie miesiaczka i to obfita,czy to jest normalne czy powinnam sie martwic.bardzo prosze o odpowiedz.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. W okolicach menopauzy mogą pojawić się długie przerwy w miesiączkowaniu. Zalecałbym jednak kontrole u ginekologa. Pozdrawiam.