Co oznacza bardzo zły wynik Anty-tpo oraz zły wynik bazofile?

Dzień dobry robiłam badania / mam obawy FT3- 5,58 Normy 3,10-6,80 FT4- 14,81 Normy 12-22 TSH- 1,99 Normy 0,29-4,20 ANTY-TPO- 342 Normy 0-34 Bazofile 0,0 Norma 0-0,1 Co oznacza bardzo zły wynik Anty-tpo oraz zły wynik bazofile Karolina

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik taki może świadczyć o rozwijającej się chorobie tarczycy, ale podwyższony poziom tych przeciwciał może występować również u zdrowych osób. W celu postawienia diagnozy niezbędne jest zestawienie wyników z Pani stanem klinicznym i dlatego sugeruję udać sie do lekarza pierwszego kontaktu lub tego który zlecił Pani badania. Można też kontrolować okresowo parametry tarczycy.