Co oznacza biała krosta wewnątrz policzka u 8 miesięcznego dziecka?

Co oznacza biała krosta wewnątrz policzka u 8 miesięcznego dziecka? Witam serdecznie już wcześniej moje pytanie to padło w wieku 4 miesięcy mojej córce pojawiła sie wewnątrz policzka niedaleko gardła jest ona bezbolesny . Czy to coś poważnego?proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Może być to afta, którą należy pędzlować nystatyną. Zmianę powinien ocenić pediatra i przepisać odpowiednie leczenie.