Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza biała wydzielina w gardle?

Witam. Od około 2 tygodni spora ilość białej wydzieliny spływa mi po tylnej ściance gardła. Od około tygodnia mam powiększone, nie bolące migdałki, szczególnie lewy. Brak gorączki. Węzły chłonne nie powiększone. Był jeszcze kaszel ale już prawie nie występuje. Czy mogę prosić o poradę co to może być? Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Najczęstszą przyczyną jest stan zapalny błony śluzowej nosa i lub zatok prowadzący do nadprodukcji wydzieliny w nosie i może mieć podłoże alergiczne lub niealergiczne. Przyczyny niealergiczne to naczynioruchowy nieżyt błony śluzowej nosa, skrzywienie przegrody nosa, choroba refluksowa przełyku, czynniki drażniące, hormonalne, polekowe. Spływanie wydzieliny ropnej po tylnej ścianie gardła związane jest najczęściej ze stanem zapalnym zatok przynosowych lub części nosowej gardła. Ponieważ dolegliwości trwają od 2 tyg to można zastosować pseudoefedryne 3 x 60 mg przez 3 dni ( jeśli nie była ostatnio stosowana ) , Dymista 2 x dz spray do nosa - połączenie steroidu i leku przeciwhistaminowego przez 2 tygodnie. Jeśli za tydzień nie będzie oprawy należy zgłosić się do lekarza .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy