Co oznacza biały nalot w miejscu migdałów?

Kilka lat temu miałam wycinanie migdały podniebienne (w całości). Teraz, w miejscu nieistniejących migdałów mam biały nalot, do tego źle się czuję i mam gorączkę. Co to jest za nalot? Czy można mieć angine ropną nie mając migdałów? Czy to oznacza, że migdały odrosły?

Lek. Paweł Szadkowski

Czynników etiologicznych anginy i nalotów w jamie ustnej i gardle może być bardzo wiele. Dość częstą, niebakteryjną chorobą powodującą takie objawy jest mononukleoza zakaźna. Charakter nalotów może podpowiedzieć prawdopodobną etiologię. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i oceny pani stanu klinicznego.