Co oznacza biegunka po laparotomii?

Witam. Jestem 3 tygodnie po zabiegu laparotomii. Po wyjsciu oze szpitala miałam zaleconą dietę lekkostrawną, niestety nie stosowałam jej. I zaraz po wyjsciu ze szpitala mam caly czas biegunke. Czy jest to spowodowane brakiem diety? Jesli tak to ile ja utrzymywać aby organizm powrocil do normy?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy biegunce najważniejsze jest nawadnianie organizmu. Powinna Pani zastosować probiotyk odbudowujący florę bakteryjną jelita, np. Enterol. Przyczyną mogła być nieodpowiednia dieta. Najeży stosować dietę, aż stolce wrócą do normy.