Co oznacza ból i mrowienie nogi?
Witam, l3 miesięcy boli mnie lewa noga. Uczycie pieczenia a z czasem doszło mrowienie stopy i uczycie wyziębienia. Miałam robione dwa razy Usg kończyn dolnych i wyszło Ok. Wyniki morfologii również sa w porządku. D-dimery na poziomie 160, więc też Ok. Cholesterol podwyższony, ale lekarka stwierdziła, że może być. Pojawiły się ostatnio zawroty głowy. Proszę o jakaś wskazówkę, bo nie wiem co dalej robić. Lekarze twierdzą, że wszystko jest w porządku a ból nogi jest dalej. A dodam, że Usg serca miałam również robione i wyszło dobrze.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Trudno bez dokładnego badania coś więcej pani doradzić. Wykonanie pomiaru wskaźnika Kostkowo-ramiennego mógłby pozwolić podejrzewać zmiany miażdżycowe, ale pani wiek z dużym prawdopodobieństwem wyklucza tę przyczynę. Może pani jeszcze spróbować skonsultować się z lekarzem neurologiem.