Co oznacza ból klatki piersiowej u osoby po wypadku samochodowym?

Witam. W październiku 2016 mialam wypadek samochodowy z całą rodzina. Pan NIE ustąpił pierwszeństwa i uderzyl w nas. Bylam pasażerem uderzyl w stronę kierowcy ja wypadlam prawdopodobnie z pasów zmiazdzylam kierownice klatka piersiową i dużo innych uszkodzen. Zrobiono mi w szpitalu tylko rtg. W koncu po dużym boju wywalczylam tk ponieważ mam BARDZO silne bóle klatki piersiowej. Odczuwam przy dotyku przy z zmianie pozycji i ogólnie poprostu boli straszenie. Co to może być?????? Wyniku tk jeszcze nie otrzymalam. Czy takie bóle pourazowe moga utrzymywać się aż tak długo?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Trzeba by pogłębić wywiad i wykonać dokładne badanie fizykalne. Zmiany pozycji i palpacja wywołująca ból sugerują bardziej na przyczynę pourazową lub zmiany w obrębie ściany klatki piersiowej. Nie należy jednak zaniedbywać reszty diagnostyki chorób sercowo-naczyniowych (EKG, pomiar ciśnienia, badania biochemiczne i morfologiczne itd.) i w tym celu najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.