Co oznacza ból mięśni ramion i barków?

Witam Od ok miesiąca bolą mnie mięśnie ramion i barków w obu rękach po wysiłku Często bolą mnie też mięśnie ud i łydek tj często mam tak jakby zakwasy ale bez żadnej przyczyny tj bez specjalnego wysiłku. Dodam że nie odczuwam osłabienia tych mięśni tylko bóle Robiłam badanie krwi tj kineza kreatynina 65,0 Iu/I Crp 0,58 mg/l Zaczynam się bardzo denerwować tym stanem co pewnie jeszcze nasila dolegliwości Proszę zasugerować do jakiego lekarza mam się udać i jak sprawdzić czy siła moich mięśni jest w normie dodam że nie mam problemów z chodzeniem po schodach czasami odczuwam jedynie ból gdy np naciskam na coś ręką

Lek. Paweł Szadkowski

Diagnostyką i leczeniem chorób nerwowo-mięśniowych zajmują się neurolodzy. I na pani miejscu udałbym się właśnie do neurologa na początek. Przydatna może również okazać się konsultacja reumatologa.