Co oznacza ból nasady kciuka?

Witam. Dokucza mi ból okolic nasady prawego kciuka, promieniuje do przedramienia. Odczuwalny najmocniej przy ucisku punktowym. Dolegliwości także okolic karku i jakby pod lewą stopą (skupiony ucisk spodu śródstopia, odczuwalny już po wstaniu). Od 1,5 roku uczę się gry na pianinie, wcześniej dolegliwości ręki nie miałem - mimo 15 lat gry w piłkę ręczną i potem 10 lat na siłowni z obciążeniami 80-120 kg. Konsultuję (niezależnie) od obecnego nauczyciela technikę gry na instrumencie, na razie 2 pedagogów nie stwierdziła wyraźnie błędów mogących powodować w/w dolegliwości. Wykonane USG wykazało zapalenie stawu. RTG nie wykazało nieprawidłowości. Podczas odbytej na początku roku rehabilitacji (10 zabiegów: prąd, laser i kroi) i miesięcznym usztywnieniu ortezą wskazywano jako najbardziej prawdopodobny zespół de Quervaina. Co dalej robić? Proszę o poradę. Oczywiście mogą powtórzyć wizytę u Ortopedy, eliminuję ponownie skutki. pb

Szanowny Panie, ja niestety nie jestem w stanie zbytnio pomóc, najlepiej będzie skonsultować się ponownie z ortopedą