Co oznacza ból nogi w okolicy pośladka?

Witam, Mam 35 lata od od 4 miesięcy bardzo boli mnie lewa noga z tyłu od pośladka zwłaszcza gdy siedzę. spowodowane jest to najprawdopodobniej skrzywieniem kręgosłupa. Brałem duża ilość zastrzyków oraz leków na rozluźnienie mięśni i nic nie pomaga był moment ze nie mogłem chodzić niestety z przyczyn osobistych roczne dziecko w opiece nie mogę isc do szpitala robiłem rtg kregosłupa i wyszło: "Na poz. L3/L4 wykazano centralne uwypuklenie krążka powodujące niewielką impresję worka oponowego oraz korzeni nerwów rdzeniowych. Nieznaczna redukcja światła otworów m-kręgowych. Na p L4/I5 centralna wypuklina krążka powoduje ucisk worka oponowego i nerów rdzeniowych. Stenoza obustronnie otworów m-kręgowych. Na p L5/S1 wykazano centralno-lewoboczna wypuklina krążka powoduje ucisk worka opon ego nerwów rdzeniowych (L>P). przewężenie otworów m-kręgowych -bardziej zaznaczone po str. L. Proszę o pomoc bo mam teraz dopiero termin wizyty u neurologa za miesiąc.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pana opisane zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne kręgosłupa lędźwiowego. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. W celu dokładnej interpretacji wyniku, z uwzględnieniem pana obrazu klinicznego konieczna jest wizyta u neurologa. Dobrze jest dobrze skorzystać z usług doświadczonego fizjoterapeuty (warto zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw ćwiczeń wzmacniający mięśnie przykręgosłupowe) oraz dbać o dobre nawyki posturalne w ciągu dnia. W pewnych przypadkach pozostaje również możliwość leczenia zabiegowego (ewentualną konsultację neurochirurgiczną sugeruję po wizycie u neurologa).