Co oznacza ból piersi i plamienie po założeniu krążka antykoncepcyjnego?

Założyłam krążek po raz pierwszy trzy tygodnie temu zaznaczę, że jest to moja pierwsza antykoncepcja po kilku dniach zaczęły bolec mnie piersi i brzuch a po tygodniu wystąpiło plamienie, które trwa co dziś, czy to normalne?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy stosowaniu krążka może wystąpić plamienie. Każda kobieta inaczej reaguje na zastosowaną antykoncepcję, w pierwszych miesiącach często pojawiają się takie objawy. Jeśli to Pani przeszkadza, może Pani poprosić o zmianę metody antykoncepcji na inną.