Co oznacza ból po ekstrakcji zęba?

dziś mija 7 dzień od usunięcia dolnej 6stki. Bol pojawił się w drugiej dobie ucho gardło skron. 5tego dnia lekarz przepisal mi Duomox (co 12h). niestety nic nie przechodzi. żadne środki p/bólowe nie działają. Poza tym zaczął się weekend i nie wiem co robić.

Podane objawy świadczą o zapaleniu zwanym "suchym zębodołem". Oprócz leczenia ogólnego w postaci antybiotyku pomaga leczenie miejscowe w postaci opatrunków umieszczanych w zębodole. Proponuję powtórny kontakt ze stomatologiem. Pozdrawiam