Co oznacza ból po leczeniu kanałowym jedynki?

Witam, 2 lata temu wykonalem leczenie kanałowe na gornej jedynce, po upływie 3 dni przestalo boleć na nacisk, gryzienie itp po paru miesiącach zaczelo mi dokuczac dziwne draznienie w zatoce nad tym zębem wykonalem ponowne leczenie po ok. 2 tygodniach jest to powtarzajacy się niewielki bol w zatoce mozna go porównać z podrażniem zatoki przez wode w obrębie dziasla i zeba nie czuje bolu tylko właśnie nad nim czy oznaczać pekniecie pion

Witam, Podany opis jest mało specyficzny. Konieczna jest szersza diagnostyka - badanie, rtg. Może być wiele przyczyn - zmiana okołowierzchołkowa, przepchnięty materiał itp. W celu wykluczenia złamania pionowego zęba najlepiej wykonać cbct. Pozdrawiam