Co oznacza ból pod żebrem z prawej strony?

Dzień dobry, od kilku dni po prawej stronie brzucha pod żebrem mam uczucie kłucia, które jest podobne do kolki. Wcześniej miałam podobny ból, ale po lewej stronie. Pojawiał się on sporadycznie od ok. 2 lat i zawsze mijał po kilku godzinach. Czy to coś poważnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Lekarz zbierze dokładny wywiad, zleci badania laboratoryjne i w razie potrzeby usg jamy brzusznej.