Co oznacza ból w szyi?

Witam! Od jakiegoś tygodnia czuję dziwne bóle w szyi. Może bóle to niewłaściwe słowo, po prostu coś tam lekko czuję. Na początku czułem lekki ból z przodu szyi, po lewej stronie, później przeniósł się na prawą. Wyczuwałem wtedy tam powiększone węzły chłonne. Teraz czuję w przełyku, jakbym miał tam jakby nieprzełkniętą kluchę. Gdy nacisnę w tym miejscu palcem, podczas przełykania czuję to wyraźniej. Mam obolałe jabłko Adama.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane objawy mogą wskazywać na dolegliwości ze strony gardła, krtani, przełyku lub tarczycy. Trudno bez zbadania jednoznacznie stwierdzić, co jest powodem opisanego problemu.

Myślę, że warto udać się do lekarza rodzinnego, który Pana zbada i zobaczy, która z przyczyn jest najbardziej prawdopodobna. W zależności od diagnozy lekarz skieruje do odpowiedniego specjalisty: laryngologa lub endokrynologa. Powinny zostać wykonane badania tj. morfologia, poziom hormonów tarczycy i ewentualnie laryngoskopia.
Pozdrawiam!