Co oznacza brak miesiączki od 2 lat?

Od ponad dwuch lat nie mam miesiaczki. A od 3 tyg mam brazowe plamienia dzien przerwy i znowu plamie. Mam 22 lata. Co to moze byc?

Lek. Paweł Szadkowski

Wtórny brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, nadmiernym odchudzaniem, zaburzeniem pracy jajników, przysadki, nadmiernym stresem, stanami lekowymi i wiele innych. Powinna się Pani udać do ginekologa w celu zbadania i wykonania potrzebnych badań.