Co oznacza chropowata zmiana na skórze u dziecka?

Dzień dobry. Mój 3, 5 letni synek ma na nodze dziwne kółko, jest różowe i są w nim takie drobne kosteczki jak gesia skórka. Gdy posmaruje go balsamem są bardzo widoczne i chropowaty.. Wizytę u dermatologa mamy dopiero za 2 miesiące a ta zmiana utrzymuje się już kilka tygodni. Na początku była to jedna zaczerwieniona krostka a po kilku dniach zrobiło się to koleczko. Zmiana nie pogarsza się ale też nie znika. Synek skarżył się na początku na lekki świąd. Lekarz rodzinny twierdzi, że to alergia ale nic nowego nie było. Proszę o poradę.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie da się postawić diagnozy nie widząc tej zmiany. Proszę skonsultować się z dermatologiem.