Co oznacza ciężkość nóg po operacji pochwy?

Dzień dobry jestem 3 dzień po ooeracji plastyki pochwy ściany przedniej i tylnej czuje cieżkość nóg przy chodzeniu miałam zawsze żylaki co powinnam robić by zmniejszyć to uczucie ?Dostałam także miesiączki w jaki sposób utrzymać prawidłową higienę w pochwie by nie było powikłań czy robić jakieś płukania?

szanowna Pani o higienę proszę dbać tak jak zalecili w szpitalu, co do ciężkości nóg to w ciągu kilku dni powinno minąć