Co oznacza codzienna biegunka, ból brzucha i brak apetytu?

Witam, Codziennie rano mam bóle brzucha, biegunki i całkowity brak apetytu. Trwa to juz kilka lat. kiedy wystepowalo to w sytuacjach stresowych, zas teraz jest to juz codziennie i staje się uporczywe. Co to jest? Co mam zrobic? prosze o radę

Lek. Paweł Szadkowski

Warto zwrócić uwagę, czy wypróżnienie przynosi uczucie ulgi. Jest to charakterystyczne dla zespołu jelita drażliwego. Podane objawy mogą też świadczyć o nietolerancji pokarmowej. Inną przyczyną mogą być stany zapalne jelit, zarówno bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze, jak i wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci badanie kału i ewentualnie skieruje na dalsze badania.