Co oznacza czarna plamka w polu widzenia?

Witam, od jakichś 2 tygodni w polu widzenia lewego oka pojawia mi się mała czarna plamka, która przesuwa się razem ze wzrokiem, przez co nie da się bezpośrednio na nią spojrzeć. Pojawia się na kilkadziesiąt sekund i potem znika. Dzieje się tak kilkanaście razy dziennie. Nigdy wcześniej tak nie miałem. Dodam, że posiadam astygmatyzm i krótkowzroczność i to właśnie lewe oko jest słabsze. Co to może być?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę udać się na wizytę do okulisty który zleci odpowiednie badania. Pozdrawiam.