Co oznacza czarny stolec przy wrzodach dwunastnicy?

Witam mam zdiagnozowane wrzody dwunastnicy i rzoladka przyjmuję antybiotyki augmetin i klabax odczuwam gorzki smak w ustach i dotego oddaję bardzo czarny stolec czy mam się niepokoić

Lek. Paweł Szadkowski

Czarny stolec może wskazywać na krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Sugeruję pilnie skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym (chirurgiem ogólnym, gastroenterologiem, czy internistą).